Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach

Co rządziło na ekranach w latach 90-tych?

Bez wątpienia jednymi z najbardziej rozpoznawalnych seriali w tej dekadzie były takie produkcje jak: “Beverly Hills 90210”, “Słoneczny patrol” czy też “Brygada Acapulco”, jednak to serial “Friends” osiągnął ogromny rozgłos i wielką sławę, przez co do dziś nie został dościgniony przez żadną inną, podobną produkcję. Ten sitcom przywędrował do Polski w 1996 roku. Opowiada historię sześciu przyjaciół mieszkających na Manhattanie w Nowym Jorku. “Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach” przenosi fanów na plan filmowy, gdzie bez wątpienia każdy zna tytułowych przyjaciół:

  • uwielbiającą porządek kucharkę- Monicę Geller,
  • jej brata, paleontologa- Rossa Geller,
  • kochającą modę, rozpieszczaną przez ojca- Rachel Green,
  • wychowaną przez ulicę, grającą na gitarze – Phoebe Buffay,
  • początkującego aktora, największego podrywacza – Joey’a Tribbianiego,
  • oraz współlokatora Joey’a, zabawnego gościa – Chandlera Binga.

W książce czytelnik może zapoznać się z fragmentami wywiadów i przypomnieć sobie najbardziej chwytliwe kwestie z serialu, które stały się już kultowymi.

Kultowe kwestie

  • “Smelly Cat” – piosenka skomponowana i wykonywana przez Phoebe Buffay w Central Perku- ulubionej kawiarni przyjaciół.
  • “How are you doin?”- tego tekstu używał Joey, gdy chciał poderwać dziewczynę.
  • “PIVOT!”- kultowe wyrażenie używane przez Rossa podczas wnoszenia kanapy po klatce schodowej.
  • “Unagi”- według Rossa stan unagi osiągasz wtedy, kiedy jesteś w stanie przygotować się na każde niebezpieczeństwo.

Jeśli chcesz przypomnieć sobie więcej kultowych kwestii to znajdziesz je w Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach ze strony www.taniaksiazka.pl, gdzie przywołane zostały wszystkie najśmieszniejsze fragmenty i cytaty, które zapadły w pamięci widzów.

Nieprzemijająca sława “Przyjaciół”

Aktorzy występujący w serialu zostali ogłoszeni, przez czytelników „TV Guide”, najlepszą obsadą komediową wszech czasów, a najróżniejsze magazyny, między innymi „Vanity Fair”- zaliczały produkcję do najlepszych sitcomów w historii. Pomimo, że od wyemitowania pierwszego odcinka mięło już 26 lat, a 16 lat odkąd zakończona została jego emisja, to w dalszym ciągu bawi szeroką publikę i stanowi inspirację dla wielu twórców, którzy próbują zrozumieć i doścignąć fenomen “Przyjaciół”. Popularność i szerokie grono fanów zdają się nie maleć, a aktorzy do dziś cieszą się ogromną sławą i rozpoznawalnością. 

Książka autorstwa freepik - pl.freepik.com